Facebook, Instagram ve Messenger Tek Uygulama Olacak!

0

Facebook, Instagram ve Messenger uygulaması, bildirim alanında mühim değişimler geçiriyor. TechCrunch’ın haberine göre bir sosyal medya analisti olan Mari Smith tarafından ilk olarak farkedilen bu özellik, şu anda sınırlı kullanıcı üzerinde test ediliyor ve belirtelim Facebook tarafından bu özellik doğrulandı.

Bir bakıma bütün uygulamalarda ortak bir bildirim merkezi kuran Facebook, bu bildirim merkezi ile bütün uygulamalara ait bildirimleri görmenize ve organize etmenize olanak sağlıyor. Örneğin Instagram’da gezinirken Messenger’da bir bildirim alırsanız ama ilgilenmezseniz bu al nokta durmaya ve ilginizi çekmeye devam edecek.

Sanırım son zamanlarda yapılan değişimler içerisinde en çok “sinir olunacak” özellik bu olabilir. Çünkü birçok şahıs bildirimleri yok saymayı ve görmezden gelmeyi tercih ediyor.

Facebook, kullanıcıların daha çok bildirim görerek gerileceğini ve uygulamaları daha acele kullanacaklarını düşünüyor olmalı. Bir bakıma bizi devamlı rahatsız hissettirerek harekete geçirmeye çalışacak.

Bu bilhassa ilgili olarak Facebook “kullanıcıların Facebook, Instagram ve Messenger uygulamaları arasında daha basit geçiş yapmalarına muavin olacak yollar araştırıyoruz” diyor.

Uygulamalar içerisinde bulunan profil resmine tıklandığı vakit açılan pop-up ekranı, öbür sosyal medya hesaplarındaki bildirimleri gösteriyor ve tek tıkla uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapmanızı sağlıyor. Facebook ailesinin en aka üyelerinden WhatsApp şimdilik bu gruba iç değil.

Bu özelliğe iç edildiği vakit WhatsApp’ta artık bütün hesaplarımızla entegre edilmiş olacak ve Facebook bütün hesaplarımızdaki aktivitelerimizi çok daha anlamlı şekilde kullanabilecek ve tabi ki reklam verenlere daha çok özellik sunabilecek.

Bir önceki yazımız olan Facebook Sayfalarının Haber Akışını Etkileyen Faktörler başlıklı makalemizde Facebook Haber Akışı ve Facebook Sayfalarının Haber Akışını Etkileyen Faktörler hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz