Facebook, Instant Articles’a Yaptığı Güncellemeyle Artık Google AMP VE Apple New’i Destekliyor

0

Facebook’un anlık makaleler olarak nitelendirdiği Instant Articles kısa süre önce tüm yayıncılar için açılmış ve yaygınlığını artırmaya başlamıştı. Facebook içerisinde haber, bilgi, salık okuma deneyimini bir adım öteye taşımayı başaran bu özellik SDK’sında yeni bir güncellemeye daha gitti.

Facebook tarafından resmi blog üzerinden de duyurulan yeni özellik Facebook’un Instant Articles SDK’sında bazı yenilikler getiriyor. GitHub’da da yayınlanan SDK genişleme paketi, Facebook gazetecilik projeleri hackathonunda geliştiriciler tarafından gelen talepler doğrultusunda yaratılmış. Facebook’un New York ve Londra’da gerçekleştirdiği bu hackathon etkinliklerde, geliştiriciler Instant Articles’ın öbür aka yayın platformlarını da desteklemeleri üzerine düzenlenmiş durumda.

Instant Articles ile geliştirilen içerikler aynı zamanda Google AMP (Accelerated Mobile Pages) ve fazla yakında Apple News üzerinden de yayına amade halde bulunacak. Instant Articles makaleleriniz yayına amade olduklarında geliştiriciler bugün olduğu gibi bunu kendi içerik idare sistemleriyle entegre edebileceği gibi, Google AMP ve Apple News formatlarını da Instant Articles Style Editor aracılığıyla düzenleyebilecek.

Böylece geliştiriciler içerikleri farklılaştırırken platformlara göre farklı font, renk ve tasarım değişikliklerini yapabilecek. SDK’ya erişmek isteyen geliştiriciler GitHub’da yayınlanan geliştirme kitine buradan erişebilir.

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz