Facebook İnteraktif Canlı Yayın Haritasını Başlattı

0

Yakın bir zaman önce canlı yayın özelliği başlatan Facebook şimdi de tüm kullanıcıların diğer canlı yayınları görebilmesi ve isterlerse katılabilmesi için Facebook iteraktif canlı yayın haritası oluşturdu.

Facebook İnteraktif Canlı Yayın

 

Facebook interaktif canlı yayın haritasında istenilen video seçilerek seyredilebilir, izlenecek canlı yayın için ister sol taraftaki canlı yayın isimlerine istenirse de dünya haritası üzerindeki herhangi bir bölgeyi ve oradaki noktayı seçerek canlı yayına katılım sağlanabilir. Kullanıcılar rastgele bir canlı yayına da katılma imkanına sahip.

Canlı Yayına Gitmek İçin Facebook ana ekranınızın sol tarafında bulunan ”Tüm dünyadaki canlı videoları keşfet” yazısına tıklamanız yeterli.

Canlı Yayın Nasıl Gidilir

Tüm canlı yayınları görebilmek için tıkladığınızda sizi aşağıdaki ekrana yönlendirecek. Buradan istediğiniz yerdeki canlı yayına tıklayarak seyredebilirsiniz. Dikkat ederseniz an itibariyle ABD de bulunan canlı yayın oranı tüm avrupadan daha fazla, güney amerika, afrika kıtaları ve Ruysa’da canlı yayın görünmüyor.

Girmiş olduğunuz videonun hangi bölgede ve kaç kişinin izlediğini de görebilirsiniz. İmlecinizi haritada yer alan bir mavi noktanın üzerine tuttuğunuzda o videonun hangi bölgelerden izlendiği görülebilmekte. Ekranda beliren küçük mavi noktalar izleyen kişileri, açık maviler ise canlı yayınları temsil ediyor.

Facebook İnteraktif VideoBölgeler

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Medya da Büyük Veri'nin Gelişimi başlıklı makalemizde big data, büyük veri ve yeni medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz