Facebook Messenger ‘da Aylık 9.5 Milyar Medya İçeriği Paylaşılıyor

1

Facebook Messenger ‘da Aylık 9.5 Milyar Medya İçeriği Paylaşılıyor

Facebook-Messenger

Facebook Messenger’ın yakın zamanda reklam alacağı hakkında yakın zamanda bir  makale yazmıştık. Bu yazımızda Messenger’ın güncel istatistiklerini inceleyeceğiz.

Facebook Messenger’ı, Google Play’den indiren sayısı 1 Milyarı aşmış durumda, aylık olarak 9,5 milyar fotoğraf ve medya içeriği gönderiliyor. Bu sayı oldukça fazla diyebiliriz. 2015 deki verilere göre dünya üzerindeki internet konuşmalarının %10’u Messenger üzerinden gerçekleşiyordu, şu anki güncel sayı hakkında bir açıklama yok fakat kullanıcı sayısına bakacak olursak %20-25’leri görüyor diyebiliriz. Sadece video arama özelliği geldikten sonra iki gün içinde videolu aram sayısı milyonu bulmuştu.

Facebook Messenger’ın kullanıcı profilini incelediğimizde akıllı telefon kullanıcılarının yarısından fazlası Messenger kullanıyor. Bakalım Facebook Messenger gelecek dönemlerde markalar için nasıl etkinlikler oluşturacak veya markalar Messenger’ı nasıl kullanacaklar.

Bir önceki yazımız olan Youtube Periscope ‘a Alternatif Uygulama Geliştiriyor başlıklı makalemizde Facebook Live Video, Periscope ve Youtube Canlı Yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz