Facebook Messenger İle Yapabileceğiniz 5 Bilinmeyen Şey!

0

Facebook Messenger, Facebook’un arkasında gizlenmiş bir “yardımcı uygulama” olmaktan uzaklaşıyor. Facebook’tan ayrı olarak giriş yapılabilen uygulama birçok farklı özelliği bünyesinde bulunduruyor. Birçok şeyi aynı anda birleştiren platform, yalnızca sohbet etmenin dışında, birçok kullanışlı alanda kullanılabilmeye başlandı. Bugün sizlere Facebook Messenger kullanarak gerçekleştirebileceğiniz 5 farklı özellikten bahsedeceğiz.

Para gönderme

Facebook Messenger’dan arkadaşınıza parayı kolaylıkla gönderebilir veya arkadaşınızdan nakit alabilirsiniz. Bunu sağlamak için yapmanız gereken ilk adım, uygulamanın en güncel sürümüne sahip olmak ve Facebook Messenger’a bir banka kartı eklemek.

Bu özellik şu anda ülkemizde aktif değil, ancak yakın zamanda tüm dünyada aktif olması bekleniyor. İleride hiçbir banka hesabına girmeye gerek kalmadan, Facebook arkadaşınıza nakit gönderebileceksiniz.

 

 

Efsane mobil oyunlar

Bir dönemin Farmville rüzgarını atlatmış olsak da Facebook üzerinden oyun oynamak hiçbir vakit bitmedi. Hala milyonlarca kullanıcı yüzlerce oyun içerisinden istedikleri oyunları oynayabiliyorlar. Üstelik bu oyunlar mobil platform dışında bilgisayarlarınız üzerinden de rahatlıkla oynanabiliyor.

 

 

Uber veya Lyft arabalarını çağırma

Son zamanlarda ülkemizde de popülerleşen Uber, taksicilerle aksi köşe yaşasa da, kullanıcılara sunduğu rahatlığın çok daha çok olduğunu söylemek gerekiyor. Messenger üzerinden Uber taksiyi konumunuza çağırabilir ve rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.

 

 

Yemek sipariş verin

Facebook suni zekalara önem verdikçe botlar ön plana çıkmaya başladı. Bu botlar yalnızca Kim Kardashian ve Albert Einstein’la konuşmayı değil, aynı zamanda Domino’s Pizza gibi aş firmaları için de kullanılıyor. Eğer siz de isterseniz Domino’s pizzanızı Facebook Messenger’dan mesaj olarak sipariş verebilirsiniz.

 

 

Gizli, şifreli görüşmeler/yayın

Facebook kısa süre önce şifreli sohbetleri başlattığını duyurdu. Bazı kullanıcılar için gizlilik çok büyük önem arz ediyor. Bu saklı görüşmenin çok reklamı yapılmaması birçok kişinin gözünden kaçmasını sağladı. Aslında son radde kolay bir şekilde saklı görüşme oluşturabilirsiniz. Görüşmeyi oluşturmak için, sohbet etmeye gidin ve küçük “i” simgesine dokunun. Burada çıkan seçeneklerden “Gizli Konuşmaya Git” seçeceğini tıklayın.

Bu özelliklerin bazıları ülkemizde aktif olmasa da ileriki dönemlerde ülkemiz iç birçok ülkede yayınlanmasını bekliyoruz. Facebook Messenger’ın bu tarz özelliklere sahip olduğunu biliyor muydunuz ve bu özellikler ne kadar kullanışlı?

 

Bir önceki yazımız olan 1 milyon uçak bileti satan Turna, yıl sonunda Almanya’ya açılıyor başlıklı makalemizde Abdulkadir Kırmızı, otorento.com ve Turna.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz