Facebook Messenger QR kod ve Kullanıcı Adı Özelliği

0

Geçtiğimiz gün Facebook Canlı Yayın özelliği hakkında yazımızı paylaşmıştık. Gün geçmiyor ki Facebook yeni bir özellikle veya bir güncellemeyle karşımıza çıkmasın. Facebook Messenger uygulamasının aylık 900 Milyon aktif kullanıcısı olduğunu daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Facebook Messenger’in Snapchat benzeri özellikleri dikkat çekiyor. Facebook Messenger kullanıcıları artık kendilerine özel bir isim belirleyebilecek veya kendi özel QR kodlarını oluşturabilecekler.

 Kullanıcı Adı

Facebook Messenger Kullanıcı adınızı kişilerin sizlere daha kolay olarak ulaşması için oluşturulmuş bir yenilik.  Kullanıcı adınız “m.me/kullaniciadiniz” gibi görünecek.  Bu bağlantıya tıklayan herkes sizin messenger’ınıza ulaşabilecek.

QR Kod

QR kod yakın zamanda hayatımıza giren ve kişisel barkodlar oluşturmayı sağlayan mükemmel bir şey. Fakat beklenildiği etkiyi çok fazla yaratamayan daha doğrusu aslında kullanılması çok basit ve pratik ama kullanıcılar tarafından beklenilen etkiyi yaratmadı. Yine de Facebook kullanıcıların kendilerine özel Facebook Messenger QR kodlarını oluşturmaları için QR kod özelliğini getirmiş.

facebook-messenger

Facebook’un açıkladığı verilere göre Messenger’da markalarla en çok kullanan ülkeler aşağıdaki gibi:

Tayland

Vietnam

ABD

Brezilya

Meksika

Tayvan

Filipinler

Arjantin

İngiltere

Ve elbet de ki Türkiye bu listede kaçınılmazdı 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Canlı Yayın Özelliği başlıklı makalemizde dijital haberler, Facebook canlı yayın ve Facebook Live hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz