Facebook Messenger’a Yeni Güncelleme

0

Facebook Messenger uygulamasına gelen en son güncelleme ile Facebook mesajlaşma uygulamasının tasarımına müdahale etti. 1.2 milyar aktif kullanıcısı olan Messenger platformu, yaptığı tasarım değişikleriyle biraz daha sadeleşmeye gitti.

Facebook Messenger’ın yeni versiyonunda kullanıcılar yukarıya eklenen sekmelerinde mesajlarını, aktif kullanıcıları ve mesajlaşma gruplarını görebiliyor. Bununla beraber alt menü navigasyonunda da mühim bir tasarım değişikliği göze çarpıyor. Burada ikonların altına metinler eklenmiş ve en sağ tarafa “Games” yani anlık oyunlar kategorisi de iç edilmiş. Facebook Messenger üzerinden aktif olan oyun platformu artık fazla daha öne çıkarılmış durumda.

Facebook Messenger’ın anlık paylaşım alanları da tekrar eş biçimde ön plana çıkmış durumda. Her ne kadar bu alanda anlık paylaşımları Instagram Stories ve Snapchat uygulamaları domine etmiş gibi gözükse de, Facebook Messenger’ın bu alanı es geçmediğini görebiliyoruz. Facebook Messenger ilk etapta iOS versiyonunu güncellerken, Android versiyonunun da tekrar bu hafta içinde güncellenebilir durumda olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Basitçe: Sosyal Medya Pazarlaması Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz