Facebook, Trending Topics sekmesinin tasarımını değiştiriyor

0

Bugünden itibaren değişecek olan Facebook’un Trending Topics sekmesi, mobilde istenen haberlere ulaşmayı kolaylaştıracak. Gelen tasarım değişikliği ile daha fazla kaynaktan havadis, bilgi, salık seçeneğine ulaşma imkanı sunacak olan Trending Topics, ABD’deki iPhone sahipleri için kullanıma sunuldu.

Yakın zamanda Android ve masaüstü kullanımı için de sunulacak olan yeni Trending Topics, havadis, bilgi, salık kaynaklarının yanı dizi arkadaşlarınız ve tanınmış kişilerin paylaşımlarını da karşınıza çıkaracak. Tasarımsal olarak kart sistemine geçiş yapan Trending Topics, belli konuları takip etmenize de imkan sağlıyor.

Tasarım değişikliği sayesinde daha fazla havadis, bilgi, salık gösterecek

Kart sistemi sayesinde tek bir havadis, bilgi, salık göstermek yerine onlarca haberi yatay olarak sunan Facebook Trending Topics, sürükleme hareketi ile haberler arasında geçiş yapmanıza da imkan sağlıyor. Blog paylaşımında kullanıcıların kendi bölgelerindeki haberlere daha basit ulaşması adına Trending Topics’in tasarımını değiştirdiklerini belirten Facebook, yeni tasarımın Amerika dışına ne vakit sunulacağıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz