Facebook Yeni Reklam Hareketleri özelliğini yayına aldı

0

Facebook, kullanıcılarına her geçen gün daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için farklı adımlar atıyor. Yakın zamanda bu kişiselleştirme sürecine takip ettiğiniz hesapları geçici olarak gizleme özelliğini ekleyen şirket, şimdi de kullanıcıların yeni reklam hareketlerini görüntülemelerini sağlıyor. Bu yeni özellik sayesinde artık yakın zamanda tıkladığınız, beğendiğiniz, yorum yaptığınız ve paylaştığınız Facebook reklamlarını yine Facebook üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz.

İlk olarak ABD basını tarafından fark edilen bu özellik şu anda tüm ABD’de piyasaya sürülmüş durumda. Üstelik Facebook, bu özelliği başka hangi ülkelerde test edebileceklerini değerlendirme aşamasında.

Facebook’un Yeni Reklam Hareketleri özelliği Facebook’un mobil uygulamasında ve masaüstü sürümünde yer alan uygulamalar kısmına yer alıyor. Son üç aylık dönemde tıkladığınız, beğendiğiniz, yorum yaptığınız ve paylaştığınız Facebook reklamlarını siz gösteren bu özelliğin yan sekmesinde ise kaydettiğiniz reklamlar sergileniyor.

Yapılan bu geliştirmenin Facebook’taki işletmelere fayda sağlayacağı çok açık. Ancak bu geliştirmeden işletmeler kadar Facebook da yararlanacak. Bu geliştirme sayesinde artık kullanıcılar, Facebook’ta gördükleri ancak çok net hatırlayamadıkları reklamları Google’da aramak zorunda değil. Böylece Facebook, reklam verenler tarafında kazandığı dönüşümleri Google’a kaptırmaktan kurtuluyor.

Bir önceki yazımız olan Alman arkadaşlık uygulaması Lovoo 70 milyon dolara The Meet Group tarafından satın alındı başlıklı makalemizde Lovoo hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz