Facebook’tan Ajanslara Bir Deste İç Görü

0

2015’ten neler öğrendik?

Y Kuşağı’nın yüzde 57,8’i ilgi alanlarını ve ünlü simaları Instagram’dan takip ediyor. İngilizlerin yüzde 41’i Noel alışverişine Kasım ayında başlıyor. Mezuniyet paylaşımlarının (Mayıs-Haziran 2015) yüzde 81’inin kaynağı anneler.

2015 yılının pazarlama içgörülerini 52 adet oyun kağıdında derleyen Facebook, işbirliği yaptığı ajanslara birer deste içgörü yolladı.

Ambalajları gönderilecek ajanslara göre özel olarak tasarlanan içgörü destelerini İngiltere’nin yanı sıra alternatif illüstrasyon ve içgörülerle Fransa, İtalya ve İspanya için de hazırlayan Facebook’un toplamda 1000 deste kağıt kağıttığı kampanya İngiliz reklam ajansı Human After All imzası taşıyor.

facebook-ajans-oyun-kartlari-1 facebook-ajans-oyun-kartlari-2 facebook-ajans-oyun-kartlari-03 facebook-ajans-oyun-kartlari-05 (1) facebook-ajans-oyun-kartlari-05 facebook-ajans-oyun-kartlari-06 facebook-ajans-oyun-kartlari-07 facebook-ajans-oyun-kartlari-08

KÜNYE
Reklamveren: Facebook
Reklam Ajansı: Human After All

Kaynak: mediacatonline.com

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger'a Reklam Özelliği başlıklı makalemizde facebook, Facebook Messenger ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz