Facebook’un Yeni Beğeni Butonları Kullanıma Açıldı

0

Facebook’un Yeni Beğeni Butonları Kullanıma Açıldı

Sosyal Medya Devi Facebook‘un yeni beğen butonu bir süredir deneniyordu. Facebook artık tek beğen butonu yerine 5 farklı emojiyle karşımıza çıkıyor. Beğen butonuna alternatif olarak; (kızgın), sad (üzgün) , wow (vav) , haha ve love (aşk) ifadeleri bulunuyor.

Facebook Dislike

Dislike Yine Yok

Facebook kullanıcıları olarak aslında en çok beklediğimiz ve istediğimiz buton Dislike botonuydu, kullanıcılar olarak beğeni dışında da bir butonlar duygularını ifade etmek istiyoruz. Yeni emojilere baktığımız zaman bunu karşılayabilecek tek bir alternatif buton olduğunu onun da kızgın emojisi olduğunu görüyoruz. Facebook yeni emojileriyle kullanıcılarına daha fazla seçenek sundu fakat istenileni verdi mi orası tartışılır.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Ajanslara Bir Deste İç Görü başlıklı makalemizde ajasn, deste ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz