Facebook’un yeni ofisine göz atın

0

Şimdiye kadar ofislerden yapılan canlı yayınlarla merkez ofisini tanıma fırsatı bulduğumuz Facebook, geçtiğimiz günlerde 181 Fremont ile kira sözleşmesi imzaladı. Bu yılın sonunda tamamlanacak olan bu gökdelen karma yaşam modeliyle dikkat çekiyor. İnşaat çalışmaları sona erdiğinde ise gökdelenin ABD’denin Batı Yakası’nın en uzun yerleşim yeri olması bekleniyor.

70 kattan oluşan bu binanın 33 katı Facebook ve Instagram çalışanlarını ağırlayacak. Bu arada belirtelim Instagram ve Facebook çalışanlarının toplam nüfusunun 2 bin ile 3 bin kişi arasında olduğu tahmin ediliyor.

Şimdiye kadar Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Kuzey Pasifik bölgelerinde bir çok ofis açmış olsa da şirketin San Francisco’da yer alan bu 40 bin metrekarelik yeni ofisinde neler yapacağı şimdiden merak konusu oldu.

Üstelik verdiği kira göz önünde bulundurulduğunda Facebook’un bu yeni mekan için büyük planları olduğu düşünülebilir.

Zira şirketin gerçekleştirdiği bu yeni kira sözleşmesi son üç yılda San Francisco’da yapılmış en büyük kira sözleşmesi unvanına kavuştu bile! Metrekare başına 80 dolar ödediği iddia edilen Facebook ise bu konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Her ne kadar şirket tarafından bir açıklama yapılmamış olsa da 181 Fremont’un fotoğraf ve tasarımlarına göz atmak oldukça keyifli!

    

 

Bir önceki yazımız olan Avrupa’nın dikkat çeken SEO konferansından kaçırmamanız gereken 58 madde başlıklı makalemizde BrightsonSEO, İlyas Teker ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz