Facebook’un 2012-2015 Yılları Arasındaki Gelirinin Bölgelere Göre Dağılımı

0

Gün içerisinde Facebook’un ve Facebook’a ait sosyal mecraların 2016 ilk çeyreğindeki aktif kullanıcı sayılarını içeren bir yazı yazmıştık. Facebook’un 2012-2015 yılları arasındaki gelirleri içeren bu yazımızda, Facebook’un bölgelere göre ne kadar kar elde ettiğini inceleyeceğiz.

Facebook gün geçtikçe gelirlerini katlamaya devam ediyor. Facebook reklam gelirleri ve video izlenme oranları 2012- 2015 yılları arasında kurulduğundan bu yana ki en çok gelir elde ettiği dönem olarak göze çarpıyor. Whatsapp ve Instagram gibi mobil uygulamaları satın alarak dijital ve mobil pazar payını arttırma yolunda önemli bir adım atmış oldu. Gelirlerine ve ulaştığı kişi sayısı verilerine bakarak Google’ında önemli rakipleri arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Genellikle kullanıcılar Facebook sosyal medya platformuna mobil uygulamalarından girmeyi tercih etmektedir. Facebook gelirlerinin büyük çoğunluğunu reklam gelirlerinden sağlıyor. Gelin aşağıda bulunan grafiği inceleyerek, Facebook’un hangi çeyrekte, hangi bölgelerde, ne kadar gelir elde ettiğini birlikte görelim.

 

FACEBOOK-2012-2015

Bir önceki yazımız olan Apple’ın İPad ve İPhone’dan Elde Ettiği Gelir başlıklı makalemizde apple, ipad ve ipad pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor....

Yorum Yaz