Festival Biletine Dönüşen Coca-Cola Bileklikleri

0

Coca-Cola Romanya’daki gençlere ulaşmak için müzik festivalleriyle iş birliği yaparak şişe etiketlerine entegre, rengarenk festival bileklikleri yarattı.

Coca-Cola sadece yaratıcı reklam çalışmalarıyla değil, yenilikçi ambalaj tasarımlarıyla da bilinir: 360 derece çekim yapan peçetelik, selfie çeken şişe, sanal gerçeklik gözlüklerine dönüşen ambalajlar gibi. Şimdi Coca-Cola yine bir şişe etiketi fikriyle karşımızda. McCann Bükreş tarafından yaratılan fikirde, şişe etiketleri müzik festivaline giriş sağlayan bilekliklere dönüşüyor.

 

 

Yapılan araştırmaya göre; Romanyalı gençlerin %40’ı son bir ay içerisinde hiç Coca-Cola içmemiş. Fakat çoğunluğu en az bir konser ya da festivale katılmış. Mesele de buradan doğuyor. Coca-Cola gençlerle tekrar bağ kurmak istiyor ve onları en iyi yaklayacağı yerin müzik festivalleri olacağına karar veriyor. Böylece Coca-Cola’yı konser ve festivallerin orta yerine koyan bu bileklik fikri doğuyor.

 

 

Çalışma için Romanya’nın önemli müzik festivalleriyle iş birliği yapılmış. Bunlar arasında Transilvanya’da düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın En İyi Festivali seçilen Untold Festival de var. Coca-Cola bileklikleri bu festivallere giriş hakkı kazandırabiliyor. Bunun için Romanyalı gençler, marketlerde satışına başlanan özel Coca-Cola şişelerini alıyor ve etiketin bir parçası olan bilekliği etiketten ayırıyor. Sonra da özel bir uygulama aracılığıyla tarayarak şanslı bileklik olup olmadığını öğreniyor.

 

 

Tüm bileklikler festivale katılma şansı vermese de 8 farklı ve neşeli tasarım sunulması gençlerin bileklikleri sevmesine ve çalışmanın sosyal medyada yeterince konuşulmasına neden olmuş. Bileklikleri biriktirip hepsini bir arada takanlar, sosyal medyada paylaşanlar, sevdikleriyle bir örnek giyenler derken Coca-Cola bileklikleri bir moda akımına dönüşerek popüler kültürün bir parçası haline gelmiş.

 

Bir önceki yazımız olan Dijital Dünya Bu Yıl 5. En’lerini Seçti! başlıklı makalemizde dijital dünyanın enleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz