Fransız telekom operatörü Orange Bank’i kuruyor

0

Fransız telekom devi Orange, yeni nesil bir banka kuruyor. Orange CEO’su Stéphane Richard tarafından da doğrulanan habere göre, Orange Bank sadece mobil odaklı bir banka olacak. Yani önümüzdeki yaz aylarında faaliyete başlayacak olan Orange Bank hesabınızı yönetmeniz için gereken tek şey akıllı telefonunuz olacak.

Orange Bank, N26 ve Revolut gibi yeni kuşak bankacılık girişimleriyle rekabet edecek. Orange Bank ile bütün hesap hareketlerinin anlık olarak takibi ve banka kartının anlık olarak kapatıp açılması olası olacak. Bununla beraber Orange Bank müşterilerine SMS ile nakit göndermeye imkan sağlayacak. P2P nakit transferleri konusunda hizmet verecek olan Orange Bank, halihazırda NFC ödeme hizmeti veren Orange Cash ile entegre çalışacak.

Orange Bank bu yaz geliyor

Orange Bank‘de hesap açmak isteyen kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden ya da Orange Telecom fiziksel satış noktalarından bireysel başvuruyla hesaplarını açabilecek. Orange Telecom‘un sahip olduğu bu fiziksel ağ, Orange Bank’e öbür banka rakiplerine karşı avantaj sağlıyor

Orange , IBM ile işbirliği yaparak suni zeka destekli Watson temelli bir asistanın da müşterilerine yardım etmesini sağlayacak. Orange Telecom geçtiğimiz yılın Nisan ayında Groupama Banque’ın yüzde 65 hissesini satın almış ve Orange Bank’i 2017 yılının başlarında kuracaklarını açıklamıştı. Şimdilik 6 Temmuz 2017 tarihinde faaliyete başlayacağı belirtilen Orange Bank’in hedefi ise Fransa’da tam 2 milyon müşteriye ulaşmak olacak. Orange Bank uygulamasını ilk kez Orange’ın çalışanları tecrübe fırsatı bulacak. Paylaşılan bilgilere göre 15 Mayıs itibariyle Orange çalışanları uygulamayı kullanamaya başlayacak. Orange Telecom kendi çalışanlarıyla kapalı bir beta dönemi geçirdikten sonra son kullanıcılara açılacak.

Bir önceki yazımız olan Akbank uluslararası para transferlerinde blockchain teknolojisi kullanacak başlıklı makalemizde Akbank ve blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz