Googel’da İşe Girmek İsteyenler Müjde “Google for Jobs”Tanıtıldı!

0

Geçtiğimiz Nisan ayında Google’ın bir işe alım servisi üzerinde çalıştığını sizlere aktarmıştık. Dün gerçekleşen geliştirici konferansı Google I/O 2017‘de mühim açıklamalar yapan Google, işe alım servisi olan Google for Jobs‘u da resmen duyurdu. İçinde en kolay işten tutun da, yönetici pozisyonlarına kadar her seviyeden iş ilanı bulunduracak olan Google for Jobs, Google’ın makine öğrenme ve yapay zeka teknolojileri ile desteklenecek.

Bu teknolojiler sayesinde iş ilanlarını daha iyi analiz edebilecek olan Google for Jobs, iş arayan kullanıcılara daha doğru öneriler yapacak. İş arayanlarla iş verenlerin daha iyi bir iletişime kavuşmasını amaçladıklarını belirten Google CEO’su Sundar Pichai, etkinlikte Google for Jobs uygulamasından örnekler de paylaştı.

 

Rakiplerle iş birliği!

Bu hamle popüler işe alım servislerine karşı atışmış bir adım gibi görünse de, öbür servislerle rekabet etmekten fazla onlarla iş birliği yapan Google, Google for Jobs’un ilk etapta LinkedIn, Facebook, Careerbuilder Monster ve Glassdoor gibi mühim işe alım servisleriyle iş birliği içinde olcağını da açıkladı.

Diğer servislerde de olduğu gibi pek fazla arama özelliğine sahip olacak olan Google for Jobs, iş ilanlarını lokasyon, unvan ve kategorilere göre ayırabiliyor. Son olarak Google for Jobs’un sadece Amerika için kullanıma sunulduğunu ve umumi kullanıma ne vakit sunulacağı hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

Bir önceki yazımız olan Android Go ile Dinozor Android Telefonlara Çözüm başlıklı makalemizde Android, Android Go ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz