Google Allo Allo Allo

0

Google insanların iletişim kurmaları için her mecrada bulunmaya devam ediyor. Google I/O konferansında yeni mesajlaşma uygulaması olan Allo‘yu tanıttı. Google Allo ilgi çekici bazı özelliklere sahip.

Google Allo

 

Allo uygulaması sunduğu imkanlarla kullanıcılarına bir mesajlaşma uygulamasından daha kapsamlı bir uygulama sunuyor. Allo hız, sadelik, güçlü altyapı gibi kullanıcı dostu anahtar kelimelere vurgu yapılarak tanıtıldı.

Google Allo 01

Allo Whatsapp, Line, Messenger gibi güçlü rakiplerin arasında sıyrılabileceği merak konusu. Google I/O konferansında bu konuya açıklığı getirdi, emojilere ağırlık vermesinin yanı sıra en bariz özellik olarak Allo’nun bir yapay zekaya sahip olduğunu ifade ediyorlar. Allo sizin için bir restorandan rezervasyon yaptırabilir, şifreli mesajlaşabilirsiniz. Fakat Allo bu yaz piyasaya çıkmayacak, IOS ve Android kullanıcıları Allo’yu bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor.

Allo Ön Kayıt

Bir önceki yazımız olan Facebook İnteraktif Canlı Yayın Haritasını Başlattı başlıklı makalemizde facebook, Facebook canlı yayın ve Facebook İnteraktif Canlı Yayın Haritası hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz