Google Aramalarda, İşletmeler için Soru-Cevap Geliyor!

0

Yeni bir restaurant bulurken veya yeni bir araba alırken başkalarının düşüncelerini merak ederiz. Google’ın arama panelleri de bu amaçla işletmeler hakkında bir ton bilgi sunuyordu ancak Google, bu paneller için yeni bir özelliği test ediyor.

Sergey Alakov’un belirttiği gibi,Google’ın yerel panelleri şu anda çok çeşitli işletme listelerinde görünen yeni bir soru ve cevap kutusunu test ediyor. Özellik henüz kullanıma açılmadı ve bir soru sormak için kutucuğa tıklarsanız, işleminiz kesiliyor. Yine de bazı kullanıcılar bu özelliği test etme şansı bulmuş.

Görünüşe göre bu sistem, Amazon’un ürün listelemeleri hakkındaki sorulara ve cevaplara izin verme yöntemine benzer bir şekilde işliyor. Bu sayede de kullanıcıların soruları sormaları ve diğer kullanıcılar veya işletmeler tarafından sorulan soruların cevaplanması oldukça kolay bir hal alıyor.

Genel anlamda Google, işletmelere ve bilhassa kullanıcılara sağladığı özelliklerle insanları mutlu etmeyi başarıyor. Yeni özellikle de kullanıcılar daha rahat bir şekilde fikirlerini beyan edebilecekler ve soruları da yanıtsız kalmamış olacak.

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz