Google Daha Akıllı Uygulamalar İçin Düğmeye Bastı

0

Teknoloji dünyasınca çok uzun süredir beklenen Google I/O  konferansı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Google bu konferansta yeni çıkacak bir çok ürününün de tanıtımını gerçekleştirdi. Bunlardan birisi de daha önce haberini yaptığımız Googe Allo

Google I/O

 

Google yeni uygulamalarında yapay zekaya önem vermiş durumda, daha akıllı uygulamalar geliştirmeyi hedefleyen Google’ın yeni uygulamaları geleceği şekillendirecek düzeyde.

İlgili Yazı: Google Translate ’den Uygulamalar İçin Yeni Çeviri Özelliği

Google Allo ve Duo

Google Allo; hız, sadelik, güçlü altyapı gibi kullanıcı dostu anahtar kelimelere vurgu yapılarak tanıtıldı. Whatsapp, messenger gibi bir mesajlaşma uygulaması olan Allo yapay zeka özellikleriyle ön plana çıkıyor. Sizin için bilet alan restorantdan rezervasyon yaptırabilen Allo henüz kullanıma sunulmuş değil. Şu an için buraya tıklayarak ön yakıt yaptırabilme imkanınız mevcut.

Duo, Google’ın geliştirdiği bir görüntülü görüşme uygulaması. Duo’nun dikkat çeken özelliği, aranmalarda bir ön video’nun olması. Google Duo da henüz indirilebilir değil yine Google Duo çıktığında ilk indirenlerden olmak istiyorsanız buraya tıklayarak ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Google 2016 2

Daydream Sanal Gerçeklik Plartformu

Son zamanlarda geliştirilmesi için en çok çaba sarf edilen alanlardan birisi şüphesiz ki Sanal  Gerçeklik. Google ”Daydream” adında bir sanal gerçeklik plartformu tasarlıyor. Sektör içinde bir çok rakibinin gözünü korkutacak olan Daydream akıllı birden çok cihazla kullanılmak için tasarlanıyor.

google 3

Google N

Google daha akıllı ve daha basit kullanımı yaygınlaştırmak için yeni android sürümünü de tanıttı. Yeni androidin sürümü daha güvenli bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Ayrıcı ”Instant Apps” adıyla uygulamalar minik parçalar haline ayrılacak ve bu sayede yükleme durumu kalmadan uygulamalar kullanılabilecek.

kullanıcılarla özdeşleştirebilmek için Google N’in yeni ismini kullanıcılar tarafından belirlenmesi için sundu. Google daha fazla güvenliğin sağlanması

Android Namık

 

 

Bir önceki yazımız olan Halkla İlişkiler Kampanyalarında Başarılı Olmak İçin 5 İpucu başlıklı makalemizde Halkla İlişkiler, halkla ilişkiler kampanyaları ve pr hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz