Google Haritalar’da park yeri işaretleme özelliği tüm kullanıcılara açıldı

0

İlk olarak geçtiğimiz Mart ayında karşımıza çıkan park yeri işaretleme özelliği bütün Google Haritalar (Google Maps) kullanıcıları için aktif hale geldi. İlk etapta Amerika’daki Android kullanıcılarına sunulan park yeri işaretleme özelliği, bundan yaklaşık bir ay sonra global olarak kullanıma sunuldu.

Haritalar’ın bütün kullanıcılarına açılan özellik, haliyle ülkemizde de kullanılabilecek. Google’ın araçlarının park yerlerini unutan kullanıcıların imdadına yetişen bu özelliği ilk kez Google Now‘la beraber sunduğunu hatırlatalım. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan park yeri özelliği için, Haritalar uygulamasını açıp, bulunduğunuz konumu işaretlemeniz yeterli.

Aşina olmayanlar için, Park yeri işaretleme özelliğini harita üzerinde bulunduğunuz yeri gösteren mavi noktaya dokunduğunuzda karşınıza çıkan “Park yerinizi kaydedin” seçeneğini izleyerek kullanabilirsiniz. iOS cihazlarda da eş bir kullanıma sahip olan park yeri işaretleme özelliği, akıllı telefonların otomobille bağlantılı olması halinde fazla daha basit bir kullanım sunuyor.

Eğer akıllı telefonunuz USB veya Bluetooth arayıcılığıyla otomobilinizle bağlantı kurduysa, bu bağlantının sonlandırıldığı andaki konum haritada park yeri olarak işaretleniyor. Dilerseniz Google Haritalar uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz. Son olarak Google Haritalar’ın geçtiğimiz Ocak ayında park yeri yoğunluğu hakkında bilgi vermeye başladığını da hatırlatalım. Yandex de eş bir özelliği kısa bir süre evvel devreye almıştı.

Bir önceki yazımız olan Yenilenmiş Note 7 modelleri Haziran ayında satışa çıkıyor başlıklı makalemizde Note 7, samsung ve Samsung Galaxy Note 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz