Google ile Samsung anlaştı: Samsung telefonları Play Music uygulamasını kullanacak

0

İki teknoloji devi Samsung ile Google mobil müzik tarafında mühim bir anlaşmaya imza attı. Paylaşılan basın açıklamasına göre Galaxy S8, S8 ve istikbal modeller Google Play Music müzik uygulamasıyla kullanıcılara ulaşacak.

Anlaşmaya göre Google Play Music, Samsung cihazlarında sadece ön yüklü bir uygulama olmayacak. Aynı zamanda müzik oynatma uygulaması olarak da kullanılacak. Ayrıca bu cihazlara sahip olan kullanıcılar Google Play Music’e 100 bin parça şarkıyı ücretsiz yükleyebilecek ki bu Google’ın normalde sunduğu kapasitenin iki misli anlamına geliyor.

Yeni Samsung akıllı cihazı alanlar Google Play Music’i ilk 3 ay süresince de ücretsiz olarak deneyebilecek. Google, bu sayede Spotify, Apple Music, Pandora Premium gibi rakiplerinin Android üzerindeki büyümesini kırmaya çalışacak. Bu noktada bir ayraç açıp Samsung’un mobil müzik işinde art adım attığını ve Jay Z’nin Tidal uygulamasını satın almakla ilgilenmediğini de paylaşalım.

Şu anda Google Play Music 40 milyon şarkıya erişim sağlıyor. Ücretli üyelikle reklam yayınlamayan ve Youtube Red’de reklamsız video izlemeye ruhsat veren Google, Play Music’in Samsung’un kişisel asistanı Bixby ile uyumlu olacağını da açıklıyor. Yani Play Music üzerinden şarkı aşırmak vb. işlemler Bixby ile konuşarak gerçekleştirilebilecek.

Talihsiz Note 7 üretiminden sonra yeniden yükselişe geçmek isteyen Samsung ile mobil müzik savaşında Apple ve Spotify’ı geçmek isteyen Google’ın bu anlaşmadan nasıl bir netice alacağını merakla bekliyoruz. Üstelik

Bir önceki yazımız olan Uber’in adının karıştığı 7 skandal başlıklı makalemizde Travis Kalanick ve uber hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz