Google Maps’e video değerlendirmeler geliyor

0

Yakın zamanda Google Maps’teki değerlendirmelere yenilikler getiren Google şimdi de Video Yorumları aktif hale getiriyor. Şirketin yerel rehberler programına dahil olan kullanıcılar, Google Maps uygulaması üzerinden 10 dakikalık videolar yükleyebilecek.

Şirket aslında bu özelliği Yerel Rehberler için iki hafta önce piyasaya sürdü. Üstelik Google şimdi kullanıcılara ayrıca bir e-posta göndererek yakın zamanda bu özelliği herkese açacağını ifade etti.

Şimdiye kadar sadece fotoğraf yükleyebildiğiniz değerlendirme kısmına videoların yükleme özelliğinin gelmesi hem kullanıcıları hem de işletmeleri sevindirecek gibi görünüyor. Ne de olsa videolar bir mekan hakkında daha detaylı bir fikre sahip olmanızı sağlıyor. Değerlendirme politikasında yazılan değerlendirmeler üzerinden reklam yapmayı yasaklayan Google, yine de işletmelerin bu özelliği ürünlerini öne çıkarmak için kullanmasına müsaade ediyor.

Google Maps’te video değerlendirmeler nasıl kullanılıyor?

Öncelikle Google Maps’te arama yaparak bir mekan seçin. Ardından aşağı doğru inerek “bir fotoğraf yükle” seçeneğine basın. Kamera ikonuna basarak kayıt yapmaya başlayın. Bunun yanı sıra kısa video yüklemeniz de mümkün!

Şimdilik sadece yerel rehberler tarafında kullanılabilen bu özellik yerel işletmeler tarafında da test edilmeye başlandı. Üstelik yüklenen videoların her platformda görünür olması da bunun işareti.

Google için küçük ama yerel işletmeler için büyük bir adım olan bu güncelleme sayesinde yerel işletmeler daha fazla görünürlük kazanabilir. İşe Google tarafından baktığımızda ise şirketin yerel işletmeler konusunda Facebook ile rekabeti elden bırakmaması da dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Amazon adım adım Türkiye’ye geliyor başlıklı makalemizde Amazon ve Amazon.de hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz