Google Pagerank Son Durum

0

Son samanlarda Google Pagerank değerinin kalktığı ile alakalı sürekli haberler yayınlanıyor. Biz de Google Pagerank değerleri hakkında en güncel haberleri tek bir yazı altında ve kısaca toplamak istedik. Yazımız Google’ın Pagerank’ı tamamen bitirdiğini duyurana dek güncellenecektir. Öncelikle Pagerank nedir ile paşlayalım.

verdad-google-pagerank-2016-1024x731

Pagerank Nedir?

PageRank, sitelerin Google tarafından verilen değeri diye kısaca ifade edebiliriz. Google tüm sitelerine 0’dan 10’a kadar bir değer vermiştir ve bu değer site içerisindeki özgünlüğe, sayfaya verilen bağlantılara, bağlantı veren sayfaların kalitesine göre belirlenir ve değişkenlik gösterir.

Webmasterlar PageRank’ın önemini anlamış ve internet âleminde bununla alakalı bir Pazar oluşmuştur. Çeşitli PageRank yükseltme hileleri bulunmuş ve forumlarda paylaşılmıştır. Buna birçok forum sitesinde rastlamanız mümkün, tabi ki Google’ın da size rastlaması 🙂

Google Pagerank

PageRank Bitti Mi?

Az önce de dediğim gibi PageRank’ın bir Pazar haline dönüşmesi, çok sayıda webmaster’ın bunu bir Pazar haline getirmesi ve çeşitli hile yöntemleri kullanması Google’ı pagerank değerleri hakkında tekrardan harekete geçirdi.

Google, PageRank ile alakalı son güncellemesini 2015 yılında yaptı ve tüm sitelerin PageRank değerlerini 0 görüntüleneceğini söyledi.  Son zamanlarda tüm sitelerin PageRank değerleri 0 olarak görüntüleniyor ve Google’ın son zamanlarda PageRang ile alakalı yeni bir resmi açıklaması yok. İlerleyen zamanlarda bunu Google’dan duyacağız.

google-blueg-algorithm-seo-ss-1920-800x450

PageRank Sıfır Neyi İfade Ediyor?

PageRank’ın sıfır olarak belirlenmesi hiç kuşkusuz beraberinde olumlu ve olumsuz sonuçları da getirdi. Mesela siteler eşit koşullar altında görünecek, Hacklink gibi illegal yöntemlerde azalma ve isteriz ki tükenme olacak, Domain Authority önemini katlayacak.

Bundan Sonra Yapılacaklar

Artık PageRank’ı dikkate almadan backlink alma çalışması yapacaksak ilk olarak backlink alacağımız sitenin trafiğine bakmalıyız. Site trafiği bize yol gösterecek en önemli araçlardan biri. Aynı zamanda bağlantı alacağımız web sitesinin alan adı(Domain) da dikkat etmemiz gereken hususlar arasında. Bunlarda sizin hedef kitlenize göre hareket etmenizi zorunlu hale getiriyor.

 

Pagerank ile alakalı güncel bilgileri bu yazıda yayınlamaya devam edeceğiz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Analytics Nedir? başlıklı makalemizde Google Analytics, Google Analytics Bilgi ve Google Analytics Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz