Google Translate ’den Uygulamalar İçin Yeni Çeviri Özelliği

0

Google Translate yeni çeviri özelliğini üçüncü parti uygulamasına ekledi. Şirket ayrıca Çin dillerine görsel dünya merceği çeviri özelliğini de sundu. Bunun yanı sıra firma bazı yeni özellikler ekledi ve yetkileri de arttırdı. Bunlar üçüncü parti uygulamaları entegrasyonu geliştirilmiş ve genişletilmiş kapalı hat modu ve Çin dilleri için görsel çevirileri de içermektedir.

Çevirmek İçin Dokun

Yeni özellik ”Çevirmek İçin Dokun” olarak adlandırılıyor. Özellik anlamı belirlemek için metni bir uygulamadan veya sayfadan kopyalayıp yapıştırma ihtiyacının önüne geçiyor. Bu sayede artık bu işlem Google Translate uygulamasını açmadan da yapılabiliyor. Google Translate’in yeni özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar uygulamanın en güncel versiyonunu yüklemeliler. Sonrasında istenilen metni seçip çeviri hizmeti sağlayan Google’ın son translate versiyonu’nun çeviri penceresine fırlatmaları yeterli olacaktır. Aşağıda yer alan gif’de en aşağıda yer alan video’da bunun nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Google Translate

 

        Bu yeterlilik ayrıca ağ bağlantısının olmadığı çevrimdışı haldeyken de çalışıyor. Bir parantez açalım, bu çevrimdışı mod şuan için sadece İOS uygulamalarında da mevcut. Şu anda Google Translate de kullanılabilir olan toplam dil sayısı 52, Google %90’ı Amerika dışında yaşayan Translate kullanıcı kaydının 500 milyondan fazla olduğunu ve Google Translate kullanıcısı olduğunu duyurdu. Bunun yanı sıra Google dünya merceği çevirilerinde Çin dillerine anında görsel çeviri özelliği sunan Google Translate özelliğini kullanıcılarına sundu. Bu özellik kamerayı obje üzerinden anında çeviri yaparak kullanılabiliyor.

Google Translate

Bir önceki yazımız olan Bloglar İçin .blog Uzantılı Alan Adı Bu Sene Geliyor başlıklı makalemizde .blog, Alan adı ve dijital pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor....

Yorum Yaz