Google Veri Giffleri Oluştumamız Datagifmaker’i tanıttı

0

Google,  kendiniz için yapabileceğiniz yeni veri giff aracını duyurdu. Google Blog‘da paylaştığı haberinde yeni tool’u anlatan Google, istediğiniz verileri anahtar kelime olarak girmenizi ve ardından veri giff’inizi yapmanız için olanak sunuyor.

Mesela Batman vs Suparman

trends_BatmanSuperman.gif

Nasıl Yapılacağı da Çok Basit

https://datagifmaker.withgoogle.com/edit sitesine giriyorsunuz ver ardından oluşturmak giff’in kelimelerini ve %’sel değerlerini giriyorsunuz, oluşturmak istediğiniz kelimeleri Term1 ve Term2 kutucuklarına yazdıktan sonra. Arzu ederseniz 30 karakteri aşmayacak bir açıklama yazıyor ve Download as Giff’ten giffinizi indiriyorsunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Mynet, AMP ve PWA desteği ile Google I/O 2017’de boy gösterdi başlıklı makalemizde AMP, Google ve Google I/O 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz