Google, VR oyun stüdyosu Owlchemy Labs’i satın aldı

0

2015 yılında Sanal Gerçeklik (VR) teknolojileri üzerinde çalışan Skillman & Hackett firmasını bünyesine katarak bu alanda iddialı olduğunu gösteren Google, sevilen VR oyunları ile kısa sürede dikkatleri çekmeyi başaran Owlchemy Labs’i satın aldığını duyurdu.

2011 yılında kurulan ama hayatına sanal gerçeklik stüdyosu olarak başlamayan Owlchemy Labs, 2013 yılında VR oyunları üzerine çalışmaya başladı. PlayStation VR, HTC Vive ve Oculus için oyunlar geliştiren Owlchemy Labs, oyun sektörünün geleceği olarak görülen VR sektörünün mühim oyuncularından.

Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality’nin geliştiricisi!

Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality gibi mühim oyunlara imza atan oyun stüdyosu, bugünden itibaren Google ile beraber VR teknolojilerinin gelişmesi için çalışacak. Üzerinde çalıştıkları ve prototiplerini yaptıkları oyunları yarıda bırakmayıp geliştirmeye devam edeceklerini açıklayan Owlchemy Labs kurucu ortağı Alex Schwartz, yola Google’ın desteğiyle devam edecekleri için fazla heyecanlı olduklarını dile getiriyor.

Açıklamasında Job Simulator oyununda da olduğu gibi üst düzey kullanıcı deneyimine odaklanacaklarını belirten Owlchemy Labs, Google’ın VR başlığı Daydream‘in gelişmesinde aka rol oynayacak. Gelecek hafta düzenelenecek olan I/O geliştirici konferansında VR alanıda duyurular yapması beklenen Google, Owlchemy Labs’in satın alma bedelini açıklamadı.

Görsel kaynak: Owlchemy Labs

Bir önceki yazımız olan Apple, Gorilla Glass’ın yapımcısı Corning’e 200 milyon dolar yatırım yapıyor başlıklı makalemizde apple, Corning ve Gorilla Glass hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz