Google Yeni Site Bağlantı Uzantılarını Denemeye Başladı

0

Google son zamanlarda reklam arama sonuçlarıyla alakalı kullanıcı iyileştirmesi için farklı yollar deniyordu, bunlardan en son olanı AMP ile alakalı olan denemelerdi(İlgili İçerik). Şimdi ise site bağlantı uzantıları (sitelink) ile alakalı farklı bir deneme yöntemine gidiyor. Şuan güncel olarak kullanılan site bağlantı uzantıları, yani Google’da bir arama yaptığınız zaman karşınıza çıkacak olan reklamlardaki site bağlantı uzantıları aşağıdaki gibi görünüyor.

 

Yeni Site bağlantı uzantılarını denerkende bu yapıdan daha farklı olarak liste şekline geçmiş durumda. O görünümü de aşağıda görebilirsiniz. 

 

Gördüğünüz gibi reklamın daha fazla alan kaplamasını sağlayan bu yeni özellik Google tarafından bazı ülkelerde denenmeya başlandı. Henüz Türkiye için böyle bir deneme gerçekleşme haberini almadık fakat yakın zamanda bir güncelleme olduğu durumda sizleri durumdan haberdar edeceğiz.

 

Bir önceki yazımız olan Dijitalde Medya Planlama Süreci başlıklı makalemizde Dijital, dijital medya planlama ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz