Google’ın Buz Dolabına Girdi

0

Şimdilik sesle denetim edebildiğimiz Google Assistant, sadece telefonumuzda ve Google Ev Hoparlöründe bulunuyor. Fakat Google ve LG’nin güçlerini birleştirmesi sonrasında artık diğer cihazlarda da Google’ın bu asistanını görebileceğiz.

Google ve LG’nin anlaşmaları sonrasında ev işlerimizi kolaylaştırmamız için LG bazı üst segment ürünlerine Google’ın sesle denetim edilebilen asistanını iç edecek. Buzdolabına iç edilmiş bu asistana “Google, bana buz yap!” gibi komutlar vererek kolayca istediğimize sahip olabileceğiz.

LG şimdilik hava temizleyicisi, buzdolabı ve bulaşık makinesi cihazlarına bu özelliği iç etmekte. Tahmin edebileceğimiz gibi her aygıt kendine özgü bazı komutlara sahip olacak. Yani hava temizleyicisine “Havayı temizle.”, bulaşık makinesine “Programı başlat.” ve buzdolabına da “Buz yap.” gibi komutlarla seslenebileceğiz.

Bu ses kontrollü cihazlar Amerika’da Haziran itibariyle satışa sunulacak. Yani istikbal korktuğumuz kadar ırak değil. Bu ürünlerin fiyatlarının oldukça yüksek olacağını bildiğimiz için her eve kolayca giremeyeceğini düşünebiliriz. Tabi bu teknolojinin de fiyatı zamanla azalacağı için uzun vadede tüm evler böyle akıllı cihazlara sahip olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Drone'lara Kayıt Zorunluluğu Geliyor! başlıklı makalemizde drone ve drone kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz