Google’ın görüntülü görüşme uygulaması Duo 50 milyon indirilme barajını geçti

0

Yaklaşık bir sene önce kullanıma sunulan Google’un görüntülü görüşme uygulaması olan Duo, ilk haftasında 5 milyon indirilme rakamına ulaşmıştı.  Skype ve Facetime gibi popüler video görüşme uygulamalara rakip olarak geliştirilen Duo, dokuzuncu ayında Google Play Store’da 50 milyon indirilme barajını geçti.

Mesajlaşma uygulaması Allo ile beraber tanıtılan Duo, ilk günden bu yana Allo’dan fazla daha fazla alaka görüyor. Geçtiğimiz Nisan ayında sesli görüşme özelliği de kazanan Duo, yalın tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde pek fazla kullanıcı tarafından tercih edilerek büyümeye devam ediyor. Duo’nun bir öbür mühim özelliği kullanıcıların yaptıkları görüşmelerin baştan uca şifrelemenmiş (end-to-end encryption) olması.

Dilerseniz Google Duo uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşCep mobil uygulamasına Siri ile havale yapma özelliği eklendi başlıklı makalemizde Havale, İş Bankası ve işcep hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz