Hacivat ve Karagöz, bağımsız mobil oyun olarak geri döndü

0

Ülkemizin en mühim karakterlerinden olan Hacivat ve Karagöz bir oyun sahnesinde mobil dünyaya taşınıyor. Tahmin edilebileceği üzere yerli bir firma olan Seçkin Fikir Dijital Tasarım Hizmetleri’nin mobil oyunu olan Hacivat, 25 Nisan tarihinde Android platformu için kullanıma sunuldu.

Türkçe’nin iç olduğu 12 farklı dil desteği sunan Hacivat oyunu, İstanbul Üniversitesi’nde lisans eğitimine devam eden Seçkin Sefa Durası adlı geliştiricinin müstakil projesi. Şu an için sadece Hacivat karakterini denetim edebildiğimiz oyuna yakın zamanda Karagöz de iç olmak üzere 7 yeni ıra eklenecek.

20 Mayıs tarihinde Karagöz, Tuzsuz Deli Bekir, Beberuhi, Salkım İnci, Kanlı Nigar, Çelebi ve Zenne gibi tanınan karakterleri oyuna iç edecek olan Seçkin Fikir Dijital Tasarım, Hacivat oyunu içerisinde 10 farklı seviye/bölüm sunuyor. Önümüzdeki Haziran ayı içerisinde istikbal olan güncellemelerle beraber 10 yeni seviye, multiplayer oyun modu ve hikaye modu gibi özellikler de kazanacak olan Hacivat oyunu, bilhassa öykü modu sayesinde rakiplerinden ayrılabilir.

Ortalama grafiklere sahip 2D bir oyun olan Hacivat oyununda amaç, A noktasından B noktasına ulaşmak. Yol boyunca toplayabileceğiniz veya kaçınmanız gereken muhtelif materyaller sunan Hacivat oyunu, ilk seviyelerde basit ama ilerledikçe zorlaşan bir mobil oyun. Oyunun Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirildiğini de ekleyelim.

Şimdilik sadece Android platformu için kullanıma sunulan Hacivat Oyunu, 3.99 TL eder etiketine sahip. Hacivat Oyunu İOS versiyonu 10 Mayıs’ta; Windows Phone versiyonu ise 30 Mayıs tarihinde çıkacak. Dilerseniz Hacivat Oyununu Android için buradan indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Popüler kutu oyunu Pictionary sonunda mobile geldi başlıklı makalemizde Pictionary hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz