Hello7: GIF’lerle İngilizce kelime öğreten iOS uygulaması

0

İngilizce öğreniminde fazla çeşitli uygulamalar var ama yeni örneklerle tanışmaya devam ediyoruz. Türkiye’de geliştirilen Hello7 (iOS), GIF’ler üzerinden İngilizce sözcük öğrenmenizi kolaylaştırıyor.

Hello7, her gün 7 İngilizce sözcük öğrenmenizi sağlayan bir iOS uygulaması. Ancak bu öğrenme/öğretme teklifini yaparken metin veya fotoğraf değil, GIF’ler üzerinden ilerliyor. Hareketli GIF kartları üzerinden yeni kelimeler öğretiyor ve bunları hafızanıza yerleştirmenizi kolaylaştırıyor. Hello7, dünyanın en geniş GIF kataloğu GIPHY‘den faydalanıyor. Dolayısıyla görsel içerik konusunda sıkıntı yaşaması pek mümkün gözükmüyor.

Uygulamanın geliştiricilerinden Enis Çoban, 29 Mayıs Üniversitesi İngilizce Hazırlık Bölüm Başkanı Mehtap Güven Çoban‘ın eğitim modelini kurguladığını söylüyor ve bağdaştırma metodu, basitleştirilmiş seanslar, aralıklı tekrarlama ve bilinçaltı öğrenme tekniklerini kullandıklarını anlatım ediyor.

Her gün sadece 7 kelime

Uygulamanın UI/UX tasarımcısı Erkin Çoban ise aynı anda fazla fazla sözcük ezberlemeye çalışmanın işe yaramadığını gördüklerini söylüyor ve bu konuda bir sınırlama getirmenin faydalı olduğuna işaret ederek “Önemli olan devamlılık” diyor. Çoban, yakında İspanyolca, Portekizce, Rusça, Arapça, Almanca gibi yeni dillere sıçrama yapmak istediklerini de ekliyor.

 

Hello7’nin ne kadar faydalı olduğunu görmek için elbette uygulamayı biraz kullanmak gerek. Ancak devamlı ücretsiz bir üyelik sunulmaması, uygulamanın tek dezavantajı olarak anılabilir. Uygulamayı sadece 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz ve bu süre bittiğinde Pro Abonelik’lerden birini satın almanız gerekiyor. Abonelik paketleri bir aylıktan hayat boyu abonelik seçeneğine kadar uzanıyor ki aylık Pro Abonelik için 5.99 dolar (21,3 TL), hayat boyu abonelik içinse 39.99 dolar (142,2 TL) ödemeniz gerekiyor.

2 Mayıs tarihinde yayınlanan ve ilk 7 günde yekün 24 bin kez indirilen Hello7’yi denemek isterseniz App Store’dan indirebilirsiniz. Eğer Androidli bir telefonunuz veya iPad’iniz varsa biraz daha beklemeniz gerekiyor.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Volunteer – Gönüllü

Hello7 fazla yakında App Store’da…

Posted by Hello7 on Thursday, 27 April 2017

Bir önceki yazımız olan Workup girişimcilik programının birinci dönem girişimleri açıklandı başlıklı makalemizde Kolektif House, Türkiye İş Bankası ve WorkUp hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz