Hepsiburada ve KAGİDER, Girişimci Kadınlar için Destek Veriyor!

0

Türkiye’nin en aka e-ticaret girişimlerinden biri olan Hepsiburada, KAGİDER desteğiyle girişimci kadınların e-ticarete adım atmasını sağlayacak yeni bir program başlattı. Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü adlı program 2017 sonuna kadar 1000 kadını girişimciyi destekleyecek.

Bugün tanıtılan programa iç olacak kadın girişimcileri Hepsiburada Pazar Yeri içinde sıfır maliyetle sanal mağaza açma imkanı, komisyon indirimleri, satış, operasyon, lojistik ve pazarlama desteği gibi avantajlar bekliyor. Ayrıca program dahilinde e-ticaret odaklı eğitim ve danışmanlık desteği de sağlanıyor.

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı, sadece e-ticarete adım isteyen ve e-ticaret işini büyütmek isteyen kadınlara hitap etmiyor. Programın destekçilerinden Türkiye Kadın Girişimci Derneği (KAGİDER), iş fikri olan kadın girişimcilere kapılarını açarken (bkz: KAGİDER Pusula), girişimci kadınların yolculuklarına zor vermek isteyenlerin de desteği bekleniyor.

Türkiye’de 110 bin kadın girişimci var ama …

Tanıtım toplantısında konuşan Hanzade Doğan Boyner, kadınlarının güçlenmesinin ve işgücüne katılımını önemine değindi ve Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi ise kadınlara fazla kapsamlı bir destek paketi sunduklarını vurguladı.

2007’den bu yana “İşimi Kuruyorum” eğitimleri ile kadınlara destek olan KAGİDER’in Yönetim Kurulu Üyesi Şule Yüksel ise Türkiye’de sayıları 110 bine ulaşan kadın girişimcilerin yüzde 82’sinin hizmet sektöründe etkinlik gösterdiğini ve kadınların kurduğu işletmelerin yüzde 85’inin 3 sene içerisinde kapandığını belirtti. Kadın girişimcilerin önündeki en aka engellerin eğitim, finansa erişim, pazara erişim ve rol model eksikliği olduğunu da sözlerine ekledi.

Işık Üniversitesi’nin akademik partnerliğiyle hazırlanan programa katılmayı düşünüyorsanız detay ve müracaat sayfasını ziyaret edebilir, bu yazıyı programla ilgilenecek kişilerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Birebir Eğitim için Birebir Bir Uygulama başlıklı makalemizde Birebir ve Eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz