Hindistan Başbakanına ‘Ahmak’ Diyen Google Davalık Oldu!

0

Ekonomi düzeyi birçok ülkeye göre alt seviyelerde olmasına karşın teknoloji anlamında önemli çalışmaların yürütüldüğü ülkelerden biri olan Hindistan, dünyanın önde gelen şirketlerinden Google’a başbakanlarını ‘ahmak’ olarak nitelendirdiği gerekçesiyle dava açtı.

Google’ın Pixel 2’si Galaxy S8’e Meydan Okuyacak!

Hindistan hükümetinden yapılan açıklamada Google şirketine ve Google’ın Hindistan temsilciliğine ülkelerinin başbakanına ‘ahmak’ denildiği gerekçesiyle dava açıldığı belirtildi. İddiaya göre Google, Hindistan başbakanı Narendra Modi’yi arama sonuçlarında ‘dünyanın en ahmak lideri’ olarak gösteriyor ve itibarını zedeliyor.

Hindistan temsilcileri başbakanlarının ülkelerine günde 18 saate yakın hizmet ettiğini ve bu nedenle ‘ahmak’ olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi. Konuyla ilgili Google kanadından ise şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Ayrıca Google daha önce bu başbakanı ‘Hindistan’ın en azılı 10 suçlusu’ listesinde de göstermiş ve daha sonra sorundan ötürü özür dilemişti.

Bir önceki yazımız olan Stres Çarkının Çocuklar Üzerindeki Yarattığı Tehlike! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz