Hürriyet, internet girişimleri için yatırım şirketi kuruyor

0

Dün gerçekleşen The Pitcher 2017 etkinliğinde sahne saha Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüş, Hürriyet Grubu olarak internet girişimlerine yatırım yapmak için bir VC (Venture Capital) kuracaklarını açıkladı.

Henüz resmi detayları paylaşılmayan ve adının Hürriyet Ventures olacağı tahmin edilen oluşumla birlikte Hürriyet, düşünce aşamasını geçmiş, MVP’si amade ve büyümeye başlayan girişimleri hedefliyor.

Bünyesinde Hürriyet Emlak ve Yenibiris.com gibi fazla sayıda markayı barındıran Hürriyet, tahmin edebileceğiniz gibi içerik, adtech yani dijital reklam teknolojileri, yayıncılık, seri duyuru ve pazar yeri girişimlerine ağırlı verecekmiş.

Bu arada Hürriyet’te yer saha haberden alıntı yapmak gerekirse Göğüş şunları söylüyor: “Girişimcilere ürünlerini fazla yüksek trafikli sitelerimizde test etme imkanı sunarak, global büyüme konusunda hızlandırıcı tesir edebileceğimizi düşünüyoruz. Yatırım yapmak istediğimiz girişimlerin Hürriyet’in var iş modeline destek olmasını istiyoruz.”

Hürriyet CTO’su Umut Gökbayrak’ın Twitter hesabında paylaştığı faaliyet fotoğrafı

Hürriyet Ventures, Doğan Holding‘in Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ‘den sonraki internet girişimleri için başlattığı ikinci inisiyatif olarak dikkat çekici bir hamle. Özellikle dijital yayıncılık, adtech ve seri duyuru gibi grupla ilgili girişimcilerin Hürriyet Ventures’ı takip etmelerini öneriyoruz.

Yapılan açıklamaya göre Hürriyet’in yatırım şirketi kısa bir süre içinde faaliyete başlayacakmış. Corporate Venture Capital (CVC) denilen, kurumsal şirketlerin yatırımcılığa adım atmasının bir örneği olan Hürriyet Ventures ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Özel araç çağırma uygulaması YOLO, 200 bin dolarlık yeni yatırımla kârlılığa yürüyor başlıklı makalemizde Haydar Çolakoğlu, YOLO ve Zihni Turgut Güneri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz