İBB, önemli özelliklere sahip navigasyon uygulaması İBB Navi’yi yayınladı!

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni navigasyon uygulaması İBB Navi (iOS, Android) ile İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nin tamamında trafik sıkışıklığına yeniden sürat kazandırmak istiyor.

Bildiğiniz gibi İBB yıllar evvel Cep Trafik uygulamasıyla trafik izleme alanında etkili bir adım atmıştı. Fakat yıllar içinde farklı uygulamalar da bu alana girdi ve İBB Cep Trafik eski popülerliğini kaybetti. Yeni yayınlanan İBB Navi uygulaması bu arayı kapatmak ve yeniden İBB’nin adını öne çıkarmak istiyor.

Marmara Bölgesi’ndeki bütün şehirleri kapsıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen “İBB Navi” navigasyon uygulaması, anlık trafik yoğunluk bilgilerini kullanıyor ve en kısa sürede hedefinize ulaşabileceğiniz güzargâhları gösteriyor. Marmara Bölgesi’ndeki bütün şehirlerde, diri trafik bilgileri kullanan İBB Navi, iOS ve Android uygulamalarıyla neredeyse bütün akıllı telefon kullanıcılarına dokunmak istiyor.

İBB Navi kullanıcıları gidecekleri noktayı direkt arayabildiği gibi kategorilere göre ayrılmış bölümden de seçebiliyor. Sesli komutla hedef oluşturmaya olanak tanıyan İBB Navi, alternatif rotaları, yekün ara ve tahmini varış sürelerini gösteriyor ve yol boyunca sesli yönlendirme yapıyor.

Üç mühim özellik

İBB Navi’nin standart navigasyon özelliklerine ek olarak üç güzel özelliğe daha sahip. Bunlardan biri İstanbul’daki tüm toplu taşıma araçlarıyla entegre olması. Yani toplu taşıma seçenekleri hakkında da bilgi alabiliyor ve isterseniz toplu taşımaya geçiş yapabiliyorsunuz.

Diğer bir güzel özellikse rotanız üzerindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik kamera görüntülerini diri olarak izleyebiliyor olmanız. Sadece harita üzerinde bilgilerle yetinmekle kalmıyor, diri görüntüleri izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz trafik kazası veya yolda tehlike arz eden durumları bildirim menüsünden paylaşabiliyor ve bu bilgilerin öbür kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz.

İBB Navi’nin 3. güzel özelliğiyse İstanbul’daki otoparkların anlık doluluk bilgileri ile görüntüleyebilmesi. Bu doluluk oranlarına göre direkt olarak otoparklara rota oluşturabilir ve park sorunu yaşama riskinizi en aza indirebilirsiniz.

Altı farklı dil seçeneği

İBB Navi bu özelliklerine ek olarak en yakın nöbetçi eczaneleri, seçtiğiniz yerin veya hedefinizin sokak görünümünü göstermek, sık kullandığınız hedefleri sık kullanılanlara eklemek gibi özelliklere ve 6 farklı dil seçeneğine (Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, İtalyanca) sahip.

Özellikle İstanbul’da trafik derdinden şikayetçiyseniz AppStore ve Google Play‘den iBB Navi’yi indirebilir, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oracle, reklam ölçümleme hizmetleri sunan Moat.com’u satın aldı başlıklı makalemizde Insight Venture Partners, Mayfield Fund ve Moat hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz