ininal elektronik para kuruluşu faaliyet lisansını aldı

0

Türkiye’nin önde gelen fintech şirketlerinden olan ve kendisini Finansal Servisler Platformu olarak tanımlayan ininal‘ın bugün itibariyle BDDK’dan elektronik nakit kuruluşu olarak etkinlik lisansını aldığını öğrendik.

Şirket bildiğiniz gibi ön ödemeli kartlarla başladığı hayatına, mobil cüzdan ve sonrasında açtığı API’ları ile tam anlamıyla bir platform olarak devam etmeye başlamıştı.

Hali hazırda Türkiye’de 1 milyon hesap işleten ve 1 milyar TL hacme sahip olan ininal, BiTaksi, Sinemia, Manibux, Groupama gibi bir çok markanın ve startup’ın da finansal teknolojiler konusunda iş ortağı olarak çalışıyor.

Konuyla ilgili ininal kurucusu Bülent Tekmen’le konuştuğumda hedeflerinin önümüzdeki dönemlerde dünyaya açılmak olduğunu ve 17 ülkeye hizmetlerini ihraç etmeye hazırlandıklarını dile getirdi.

ininal’ın Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Suner ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’de 2012’den bugüne yüzbinlerce kişinin, onlarca global ve lokal markanın ve start-up’ı finansal servislerimizle buluşturuyoruz. Şimdi lisansımızı aldık ve fintech 2.0 dönemini başlatıyoruz. Dünyanın en güçlülerinden olan ininal finansal servisler platformumuzu, API’lerimizi dünyaya açıyoruz…”

Henüz düşünce aşamasında tanıştığım ininal’ın, hatırlayanlar olacaktır lansmanı da tekrar Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı’nda yapılmıştı. 12.12.12 (12 Aralık 2012) tarihinde gerçekleşen lansmandan itibaren bütün gelişmelerini sizlere aktardığımız girişimin bugün geldiği noktayı çok kıymetli görüyorum.

Uzun süredir beklenen lisansın bugün itibariyle alınmasıyla birlikte, şirketin önümüzdeki dönemlerde adından daha çok laf ettireceğine ve Türkiye için bölgede finansal teknolojiler alanında dikkat çeken bir marka haline geleceğine inanıyorum.

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta bireysel bağış toplamanın önü açıldı ve canlı yayınlara bağış butonu geldi başlıklı makalemizde facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz