Instagram’dan Canlı Yayına Arkadaş Davet Etme Özelliği

0

Instagram ağustos ayından itibaren test etmeye başladığı canlı yayına arkadaş davet etme özelliğini kullanıma sundu. Canlı yayın özelliği ile birlikte eğlenirken, ödev yaparken veya farklı yerleri keşfederken yakın arkadaşlarınızla paylaşabilir ve mutlu anlarınızı birlikte yaşayabilirsiniz.

Birçok zaman tek başına yayın yapmak sıkıcı olabiliyor. Canlı yayın yaparken misafir eklemek artık çok kolay. Gelen güncelleme ile birlikte canlı yayın başlatırken sağ alt tarafta yeni eklenen simgeye dokunarak canlı yayınınıza davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızı tek tek ekleyebilirsiniz. Arkadaşınız canlı yayına katıldığında ekran ikiye ayrılacak ve ekranın alt kısmında arkadaşınızı göreceksiniz.

Davet ettiğiniz kişiyi istediğiniz zaman kaldırabilir ve eklemek istediğiniz farklı bir kişi ile canlı yayına devam edebilirsiniz. Canlı yayın bittiğinde Instagram story de hikaye olarak paylaşabilirsiniz. Takip ettiğiniz bir arkadaşınızla canlı yayın yaptığınızda hikaye kısmında iki çerçevenin bir araya geldiğini göreceksiniz. İzlemek için dokunabilir, yorum yapanları görebilir veya kendi yayınınıza yorum yapanları görebilirsiniz.

Instagram canlı video özelliğini kasım ayından bu yana milyonlarca insan kullanıyor. Ama çoğu kullanıcı sadece arkadaşlarına yönelik yayın yapmak istediğinde dolayı böyle bir özellik Instagram kullanıcılarını sevindirecektir. Uygulamayı App Store, Google Play ve Windows Store mağazalarından güncelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iOS ile Gelen En İyi Ar Appler başlıklı makalemizde apple, ar app ve ar uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Mahmud Altundemir

Performans Marketing ve Online Medya Planlama alanlarında kendisini geliştirmeye devam ediyor....

Yorum Yaz