Instagram Çeviri Özelliği Geliyor

0

Instagram, paylaşılan içerikler için kullanışlı bir özellik olan çeviri özelliğini uygulamaya ekleyecek

instagram_çeviri-özelliği

Dün de Instagram Yeni Video Özelliğini duyurmuştuk, dur durak bilmeden kendisini her geçek gün daha da geliştiren Instagram’ın bugün farklı bir özelliğini sizlere duyuracağız.

Instagram Çeviri özelliği “Çeviriyi Gör” aracı olarak karşımıza çıkacak ve görselde yer alan metni bize çevirecek.. Instagram 500 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurmasının hemen ardından,  dünya çapında kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri için uygulamaya yeni bir özellik ekliyor. Uygulama, filtrelenerek yüklenmiş fotoğraf ve videolarda bir çeviri aracı ekleyerek kullanıcılara kendi dillerinden olmayan metinleri çeviri imkânı verecek. Bu özelliğin bir ay içerisinde uygulamaya eklenmesi bekleniyor. Özellik eklendiğinde Instagram kullanıcıları ekranda “Çeviriyi Gör” butonunu görecek. Şimdilik yalnızca 24 dilin destekleneceği ancak ilerleyen zamanlarda özelliğin güncelleme yapılarak daha geniş kitlelere hizmet sunacağı duyuruldu.

 

 

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Günde 100 Milyon Arama başlıklı makalemizde dijital haberler, Whatsapp ve WhatsApp 100 Milyon Arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz