Instagram Konum Bazlı Hikayeleriyle Geliyor!

0

 

Instagram, Stories yani Hikayeler özelliği ile Snapchat’in tahtını sallamaya başlamış ve kullanım yoğunluğu açısından pek çok Snapchat kullanıcısını Instagram’a yönlendirmeyi başarmıştı.

Son güncellemelerle beraber daha çok önem kazanan Instagram Stories, artık konum bazlı etiketlerle de çalışacak. Bu özelliği test eden Instagram yeniliği yayına aldığında etiketlenen konumlarda olduğu gibi orada daha evvel çekilen ve son 24 saatte yayınlanan hikayeler görüntülenebilecek.

Instagram Stories’te konum etiketleme alışkanlıklarını artıracağını tahmin ettiğimiz bu özellik çok değerli. Snapchat’in geo tagging için yaptığı satın almayı hatırlarsak, Instagram’ın burada insanlar arasındaki etkileşimi artıracak adımı tekrar rakibine karşı vuracağı bir darbe olabilir.

Instagram Stories’te sadece konum bazlı değil, kullanılan #hashtag etiketlerle de Instagram Story’lerin öne çıkacağı söyleniyor. Böylece kullanıcılar bugün fotoğraflarda yaptığı gibi daha çok etkileşim adına Story’lerinde de etiket ve konum bildirme özelliklerini daha sık kullanacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Twitter Gizlilik Politikasını Güncelledi başlıklı makalemizde twitter ve Twitter Gizlilik Politikası hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz