Instagram Konum Hikayeleri ve Hikayeler İçin Hashtag Güncellemesi

0

Instagram dün “Instagram Konum Hikayeleri ve Hikayeler İçin Hashtag” Güncellemesini paylaştı. Kısa süre önce hikaye(stories) özelliğini tanıtan ve her geçen gün yeni özellikler ekleyen Instagram bu sefer konum bazlı ve hashtag hedefli hikayeler güncellemesini paylaştı. Konumunuza yakın alanlardaki hikayeleri görebilecek ve bir hashtag araması yaptığınızda o hashtag’in güncel hikayelerini görebilecek veya hikayelerinize hahtag ekleyebileceksiniz.


Size yakın olan hikayeleri Keşfet’in üst kısmında yeni hikaye alanlarında görebilirsiniz. Bu hikayeler, hikayelerinde yer etiketlerini kullanan insanlardan gelir. Yani siz de yakın tarafınızca keşfedilmek istiyorsanız hikayelerinize konum eklemenizde fayda var. Ayrıca dünyanın herhangi bir yerinde arama yapabilir ve o yer için konum sayfasının üst kısmına yakın alanlardaki hikayeleri görebilirsiniz.

 

Instagram’daki bir diğer yenilik de hashtagler için geldi. İlgi alanlarıyla alakalı kullandığımız hashtagler artık hikayeler için de kullanılabilecek. Bir hashtag araması yaptığınızda o hashtag ile paylaşılak Instagram Hikayelerini görebilecek ve Instagram’da hikaye paylaşırken hahtag ekleyerek hikayelerinizi o hahtag ile ilgilenen kişilerin keşfetmesini sağlayabileceksiniz.

Instagram’ın bu iki yeni özelliğini aynı anda kullanabileceksiniz. Yani daha fazla kitleye ulaşmak için yeni bir hikaye oluşturduğunuzda yer etiketi ile birlikte ilgili bir hashtag ekleyerek hikayeleriniz keşfedilme olasılığını arttırabileceksiniz.

Yeni ve güncel gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Keyifli okumalar 🙂

Bir önceki yazımız olan CEPTETEB, Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları ile Başarıya Koştu başlıklı makalemizde Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları, CEPTETEB ve Display Ads hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz