Instagram Marka Hesapları Güncellemesi

2

Geçtiğimiz aylarda güncellemeler yapan Instagram, mobil ve özel profiller için getirdiği yenilikler dikkat çekiyor. Instagram markalar için önemli bir araç ve Instagram da markaların kendisine olan ilgisine yeni bir güncellemeyle cevap verecek gibi görünüyor. Çoğu işletme bir Instagram profiline sahip ve yeni özellik denenene kadar bu profilleri diğer profillerden ayıran bir şey yoktu.

Instagram Marka Profili

Instagram Marka Profili

Instagram’ın markalar için geliştirdiği profilde ‘’Contact’’ iletişim butonunun olması gördüğümüz ilk şey oluyor. Kullanıcılar buradan direk iletişim için ‘’ Get Directions’’ ve mail gönderimi yapmak için ‘’Mail’’ seçeneklerinden birini seçerek iletişim kanalını belirliyor. Bu sayede kullanıcılar Instagram üzerinden bir mağazaya ulaşmak isteyen kullanıcılar adresi haritada direk olarak görebilecek veya marka ile iletişime geçmek için mail gönderiminde bulunmak istiyorsa bu çok daha basite indirgenmiş olacak.

''Get Directions'' Bilgileri

”Get Directions” Bilgileri

Ayrıca markalar profillerine kendi etiketlerini girebilecekler. Teknoloji, Sosyal Medya, Tekstil, Eğlence, Sağlık, Spor, Haber, Ajans gibi hizmet verdikleri alanlar profilde isimin hemen altında yer alacak.

Dünyanın en popüler fotoğraf  Sosyal Medya uygulaması Instagram’ın bu özelliği test aşamasında. Ne zaman çıkacağıyla alakalı kesin bir sonuca ulaşabilmiş değiliz. Umarız en yakın zamanda bunun haberini de sizlerle paylaşırız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Fotoğraflarla Marka Şehirler başlıklı makalemizde Grafik tasarım, london ve paris hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz