Instagram Mayın Tarlası

0

Birleşmiş Milletler bünyesinde bulunan, mayınlarla mücadele konusunda çalışmalar gerçekleştiren sivil toplum kuruluşu UNMAS (United Nations Mine Action Service), mayınla bir uzvunu kaybeden insanların farkındalığını oluşturmak ve arttırmak için Instagram’ı seçti.

Instagram zaman zaman farklı ve yaratıcı etkinliklere sahne oluyor fakat Instagram üzerinden oynanan bir oyuna ilk defa tanık oluyor.

Mayın 4

Instagram Mayın Tarlası

UNMAS 4 Nisan Mayın Bilinci Geliştirme Günü için oluşturduğu Instagram projesinde kullanıcıların mayın tarlası deneyimini Instagram’dan yaşatıyor.

@minesweepergame ismiyle açılan hesapta bulunan mayın fotoğraflarından birisine tıkladığınızda karşınıza bir etiket çıkıyor. Etikete tıkladığınızda eğer bastığınız etikette mayın yok ise karşınıza güvenli olan bir hesap çıkıyor. Eğer ki tıkladığınız hesapta bir mayın varsa o zaman karşınıza çıkan hesapta mayın sebebiyle bir uzvunu kaybetmiş bir kişinin fotoğrafı yer alıyor.

Mayın 2

 

Mayın 3

Mayın 1

Dijtal Mühendis Instagram Sayfası İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Facebook 'dan Otomatik Alternatif Metin başlıklı makalemizde dijital haberler, facebook ve facebook alternatif metin hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz