Instagram Messenger İçin Hazır Olun

0

Son zamanların en popüler uygulaması Instagram yaptığı güncellemelerle adından sık sık söz ettiriyor. En büyük değişimi Instagram Stories ile gerçekleştirdikten sonra keşfette ve uygulamanın farklı yerlerinde iyileştirme ve güncelleme gibi değişikliklere giden Instagram son bombasını Instagram Messenger ile patlatıyor.

Instagram Messenger ilk olarak 6 ülkede test edilecek. Aklınızdan Türkiye de o ülkeler arasında var mı acabaaa? diye geçirdiğinizi hissediyor gibiyim. Bu sorunun yanıtı EVET! Sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında takdir edersiniz ki Türkiye de bulunuyor (aslında bu övünülecek bir şey değil, çok ironik!) buna istinaden de bu deneme süresinde ülkemizde de ilk olarak kullanılabilecek.

Olay uygulamanın aslı Instagram’da bulunan Direct mesajın yerine Instagram Direct uygulamasını getirmek. Instagram kullanıcılarının da kendi aralarında kolayca mesajlaşabileceği bir platform ortaya koyulacak. Yani aslında Facebook Messengar’ın Instagram’a evrilmiş hali diyebiliriz.

Bu arada, söz konusu uygulamayı başlangıç olarak Türkiye, Şili, İsrail, Uruguay, İtalya, Portekiz’de deneme sürecine sokan Facebook, gösterilen tepkilere göre uygulamayı yaygınlaştıracak. Şayet platforma kullanıcılar olumlu yaklaşır ise kısa süre içerisinde tüm dünyada kullanıma sunacak.

Bir önceki yazımız olan Pazarlamada Etik Kurallar başlıklı makalemizde dijital pazarlama, dijital pazarlamada etik kurallar ve etik kurallar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz