Instagram mevsimlere özel stickerlarıyla karşımızda!

0

Instagram yenilikler konusunda bugünlerde oldukça hareketli günler geçiriyor. Yakın zamanda Canlı Yayınlara yüz filtreleri özelliği getiren popüler uygulama, bir süredir test ettiği webde Hikaye özelliğini de piyasaya sürdü. Tüm bu yoğun gündem Instagram’ın yeni stickerlar yayınlamasına da engel olmadı. Instagram bir süre önce yayınladığı bir blog gönderisiyle mevsime özel stickerlarını yayınladığını duyurdu.

Instagram, kuzey yarım kürede yaşayan kullanıcıları için sonbahar stickerlarını aktif hale getirirken güney yarım küredeki kullanıcılarını da unutmadı. Bahara özel stickerlar, sadece güney yarım küredeki kullanıcılara görünebilecek şekilde Hikayeler’deki yerini aldı.

Instagram paylaştığı gönderide mevsimlere özel stickerlar ile ilgili olarak: “Eğer kuzey yarım küredeyseniz, yüz ifadelerine sahip meşe palamutlarından, düşen yapraklardan, berelerden ve çay fincanından oluşan yeni samimi bir sticker paketine sahip olacaksınız. Çiçekler, uçurtmalar ve mutlu filizler ise güney yarım küredekilerin baharın gelişini kutlamasına yardımcı olacak.” ifadesini kullandı.

Etkileşim oranıyla Facebook’un gözdesi olan Instagram, bana sorarsanız topluluğun ilgisini nasıl yukarıda tutacağını biliyor. Ve getirilen her yeni geliştirmeyle birlikte Facebook’un sahip olduğu şirketler arasında liderliğini korumaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook’un yeni ofisine göz atın başlıklı makalemizde facebook ve ofis hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz