Instagram Repost Nedir? Markalar Nasıl Kullanmalı?

0

Instagram Repost, Instagramda istediğiniz bir gönderiyi paylaşmanızı sağlar. Türkçe olarak ”Paylaş” kelimesini ifade eder. Instagram’da Repost yapmak için çeşitli programlar vardır fakat en genel kullanıma sahip olan kullanım Repost For Instagram programıdır.

Markalar Instagram Repost Yaptırmak İçin Nasıl Yollar İzlemeli?

Instagram Repost

Müşterilerinizin Özel Anlarını Kutlayın

İnsanlar kendilerini özel hissetmeyi severler, müşterilerinizin kıymetini bilin ve onları özel zamanlarda mutlu edecek şeyler yapın. Müşterileriniz için özel bir #hastag oluşturmak veya müşterilerinize özel fotoğraflar paylaşmak sayfanızın etkileşimini arttırır.

 

Kampanyalar Düzenleyin

Müşteriniz veya müşteriniz değil, eğer amacınız Instagram’da paylaşılmaksa akla belkide ilk gelen şeyi yapmalısınız ”Kampanya Düzenlemek”. Yönettiğiniz Instagram hesabının daha fazla hedef kitle tarafından görülmesini istiyorsanız sosyal medya’da halkla ilişkiler kampanyaları düzenlemeli ve bu kampanyaları iyi yönetmelisiniz.

Sitenizle Entegre Olun

Bir çoğumuzun bildiği gibi Instagram’da profil sayfanın başında bulunan web sitesi bölümü dışında herhangi bir şekilde link paylaşımı olmuyor. Fotoğraf altında, hastag’lerde vs paylaşılan linklere tıklama olmuyor. Aslında geçtiğimiz günlerde Instagram markalar için özel bir profil sayfası denemesi yapmıştı ve buradaki yazımızda yeni profilin özelliklerinden sizlere bahsetmiştik. Yeni markalar için profil hesapları güncellemesi ne zaman gelecek bilemiyoruz, markanızın daha fazla etkileşim almasını sağlayacak iki yöntemden bahsedebiliriz.

  1. Öncelikle tüm fotoğraflarınız birbiriyle ilişkili olsun. Fotoğraflarınızı sizi yansıtacak şekilde belirlediğiniz bir arka plan üzerinden ve yazı fontu üzerinden yayınlayın. Instagram

 

2. Bir #hastag sahibi olun. Markanızı tanıtan bir hastag’iniz olsun. Instagram’da paylaştığınız tüm fotoğraflara kendiniz için oluşturduğunuz hastag’i kullanın, bu markanızın daha kolay keşfedilmesini sağlar. Aynı zamanda hastag’iniz üzerinden paylaşım yapan kullanıcıları takip edebilir ve onlarla özel bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hastag

Bir önceki yazımız olan YouTube ’dan 360 Derece Yenilik başlıklı makalemizde Youtube ve Youtube Canlı Yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz