Instagram, Son Büyük Snapchat Özelliğini de Kopyaladı!

0

Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi ve ret cevabı yemesi üzerine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir kopyalama sürecine giren Facebook, Snapchat’in bütün özelliklerini kendi uygulamalarına yedirmeye devam ediyor. Hikayeler özelliği ile ön plana çıkan Snapchat’in özelliğini Instagram, Facebook, WhatsApp gibi kendi platformlarına ekleyen Facebook, Instagram dışındaki uygulamalarından beklenen ilgiyi alamamıştı.

Snapchat “Dünya Lenslerini” Tanıttı: Sizinle Yaşayan Muhteşem Filtreler!

Geçen gün Snapchat’e gelen yeni güncellemeyle beraber yeni filtreler gelmişti. Daha çok 3 boyutlu olarak gördüğümüz bu filtreler, Snapchat uygulamasını kullanan kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Üzerinden çok çok vakit geçmedi ki bir güncelleme de Instagram’a geldi. Yeni yayınlanan yüz filtreleri ile şapkalar, hayvan burunları ve Snapchat’ten gördüğümüz birçok filtrenin benzeri Instagram’a eklendi.

Instagram’a göre filtrelerin Snapchat’le alakası yok. Açıkçası, Facebook’un yaptığını Snapchat Facebook’a yapsaydı nasıl tepki alırdı bilinmez ancak çok hoş şeylerin olacağını düşünmüyorum. Instagram’a yeni güncelleme ile beraber videoları tersten oynatma özelliği, yeni hashtag çıkartmaları ve yeni bir fırça aracı geldi. iOS ve Android kullanıcıları, Instagram’ın yeni güncellemesini şu an indirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Dinozorlar Sadece 30 Saniyelik Bir Farkla Yok Olmuşlar! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz