Instagram Tanıtım Güncellemesi

0

Instagram Tanıtım Güncellemesiyle bugüne devrim niteliğinde bir damga vurdu. Reklamverenleri çok yakından ilgilendiren gelişme bugün bir bildirimle geldi. Bilmeyeyenler için söylemekte fayda var, Instagram’da bir gönderi tanıtımı yapıldığı zaman ücretli gönderi ile orijinal gönderi birbirlerinden farklı olarak beğeni, gösterim, etkileşim alıyordu. Fakat yeni bugün gelen güncelleme ile artık yapılan tanıtımlar o ayrılmadan ortak olarak beğeni, gösterim, etkileşim alabilecek.

Peki bu neyi ifade ediyor?

Bu artık bir hesaptan yapılan ücretli gönderilerin eğeni, gösterim, etkileşim olarak organikmiş gibi görüneceği, artık kişisel hesaplarda Instagram tanıtımı yapılarak beğeni arttırma çalışmaları yapılacağı anlamına geliyor. Daha önceden fenomen olmak uğruna/tanınmak, beğeni almak vs gibi farklı amaçlarla sahte hesaplarla/illegal yollarla beğeni toplayan kişilerin hedef kitlesini seçerek bir görselinin tanıtacak ve tüm etkileşimler o görsele gidecek. Bu da demek oluyor ki artık daha fazla reklamla karşılaşacağımız. He bunun Instagram’a faydası ne? diyecek olursanız, daha fazla reklam veren demek reklamlarda ödenen ücretlerin yükseleceği anlamına geliyor demek. Daha az reklamverenin olduğu bir ortamda 1 TL’ye ulaşılan kişi sayısı artık 1.5-2 TL’ye ulaşılabilecek.

Bunun dışında tabii ki markalar da onlarca para vererek tanıtımını yaptığı görsellerinde binlerce olan beğenlerini payaştıkları fotoğrafların altlarında görebilecek.

Bakalım bu güncellemeyle birlikte nasıl sonuçlar doğacak? Hep birlikte gözlemliyor olacağız.

 

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Zeka Geliştirdiği Kanıtlanmış Alışkanlıklar başlıklı makalemizde beyin egzersizleri, egzersiz ve meditasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz