Instagram Yeni Video Özelliği

0

Instagram Yeni Video Özelliği

İnternet medyasında videonun önemi ve markaların video yayınlarına verdiği önem artıyor. Son zamanlarda Youtube, Facebook, Periscope gibi uygulamaların yaptığı güncellemelere hep birlikte tanık olduk. Sosyal medya kullanıcılarının kullanılan mecrada daha fazla vakit geçirmesini sağlayan videolar zamanda eş zamanlı olarak görüntünün aktarımıyla birlikte kullanıcılara her zaman bir haber yayıncılığı fırsatı da vermekte.

instagram-Yeni-Video-Özelliği

Instgam da bu durumdan geri kalmayarak en son zamanlarda video yükleme saniyesini 15 saniyeden 60 saniyeye çıkartarak bir atak yaptı. Instagram yeni video özelliği ise artık istenilen kategorideki videoları seyredebilme olanağı. Instagram’ın ”keşfet” bölümünde yer alacak olan özellik en çok hashtag (#) almış kelimelerden seçilmiş gibi. Toplamda 20 adet başlık bulunacak. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse; komedi, kaykay, pasta dekorasyonu, hayvanlar diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Google SEO Kriterleri (1) başlıklı makalemizde dijital haberler, dijital pazarlama ve Google SEO Kriterleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı. Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz