Instagram yüz filtreleri canlı yayınlara geldi

0

Instagram, Snapchat‘in öne çıkan özelliklerinden biri olan Artırılmış Gerçeklik (AR) destekli yüz filtrelerini  bir süre önce kopyalayarak Hikayeler özelliği içinde kullanıcılarına sunmuştu. Artık yüz filtreleri Instagram’ın canlı yayın özelliği sırasında da karşımıza çıkacak.

Kamerada bulunan bütün yüz filtrelerini Canlı Videolara da getiren Instagram, kullanıcılarının canlı yayın esansında filtreler arasında geçiş yapabilmesini de sağlıyor. Filtreler Canlı Yayın sırasında veya yayına başlamadan önce seçilebiliyor.

Canlı videolarda yüz filtrelerini kullanmak istiyorsanız, yayından önce veya yayın esnasında sağ alt köşede yer alan yüz simgesine dokunmanız yeterli. Üstelik diğer filtrelere göz atmak isterseniz, filtreye dokunarak diğer tüm filtrelerle de deneme yapabilirsiniz.

Yakın zamanda ikili Canlı Yayınları tanıtan Instagram’ın bu canlı yayınlar esnasında filtreleri kullanıma sunup sunmadığı ise bir merak konusu. Instagram Filtreleri canlı yayınlara dahil ederek etkileşimi arttırmayı hedeflemiş olabilir. Ancak yüz filtreleri konusunda daha önce Snapchat gibi markalarla bir işbirliğine gidip gitmeyeceğini zaman gösterecek.

Bir önceki yazımız olan VW, yeni Tiguan’ı ABD’deki Instagram kullanıcılarına bir oyunla tanıtıyor başlıklı makalemizde King Kong, Tiguan ve VW hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz