Instagram’dan Fotoğrafların Geçici Kaldırma Özelliği: Arşiv!

0

Sosyal medyanın en sevilen uygulamalarından olan Instagram, paylaşımlarını sildikten sonra pişman olan kullanıcıların imdadına yetişiyor. Bugün kullanıma sunulan yeni arşiv özelliği sayesinde, Instagram kullanıcıları profillerinde görünmesini istemedikleri fotoğrafları silmek yerine arşiv bölümüne kaldırabilecek.

Instagram arşiv ile ilgili görsel sonucu

 

Arşiv bölümüne kaldırılan fotoğraflar istenilen süre boyunca uygulamanın profil kısmının sağ üst köşesinde bulunan arşiv sekmesinde saklanabiliyor. Basit bir çalışma mantığına sahip olan yeni arşiv özelliği, fotoğrafların sağ üst köşesinde bulunan seçenekler kısmındaki arşivle tuşu sayesinde kullanılabiliyor. Arşivlenen fotoğrafların oldukça basit bir şekilde yine profil kısmına eklenebildiğini de ekleyelim.

 

 

Kısaca anlatmak gerekirse, profilinizden belli bir süre boyunca kaldırmak istediğiniz bir fotoğraf olduğunu düşünün. Yeni arşiv özelliğini kullanarak istediğiniz süre boyunca fotoğrafı profilinizden kaldırabilir ve istediğiniz vakit yine profil kısmına ekleyebilirsiniz. Arşivlendikten sonra yine profilinize dönen fotoğrafların ilk paylaşıldıkları tarihte paylaşılmış olarak görüneceklerini de ekleyelim.

Arşiv özelliği kullanıcıların imdadına yetişiyor

Tabii ki fotoğrafı silip sonrasında yine aynı paylaşımı yapmak da olası ama bu durumda fotoğrafınıza gelen zevk ve yorumlar kaybolacaktır. Uzun vakit sonra Snapchat‘ten kopyalanmayan bir bilhassa karşımıza çıkan Instagram, yeni arşiv özelliği sayesinde pek fazla kullanıcısının derdine çözüm olacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Girişimcilik ruhunuzda var! başlıklı makalemizde girişim ve Girişimci Ruhu hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. Halkla İlişkiler, Girişimcilik, Reklamcılık, Sosyal Medya gibi çeşitli alanlarda çeşitli seminer ve konferanslara katılım sağladı.
Kurumsal firmalarda, iletişim ajanslarında ve çeşitli özel sektörlerde 5’den fazla iş ve staj deneyimi edindi. İş ve staj hayatında Halkla ilişkiler (PR), Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Müşteri İlişkileri alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Dijital İletişim, Dijital Pazarlama, Dijital İtibar, Dijital Krizler ve Çözümleri, Dijital Sosyal Sorumluluklar, Dijital Reklam, Girişimcilik, SEO, E-Ticaret alanlarında kendisini geliştirdi. Şuan Performance Marketing Specialist olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz